Eureka Mignon Libra CR Valkoinen
Eureka Mignon Libra CR Valkoinen
Eureka Mignon Libra -sähköinen kahvimylly valkoisena tekee vaikutuksen paitsi kauniilla muotoilullaan myös täydellisellä suorituskyvyllään. Tämä kahvimylly on hiljainen, nopea ja integroidun asteikon ansiosta täysin tarkka. Lisää
741,51 € ilman alv. (ALV-vähennys)
| DPD | 27 € | 27 € |
|---|---|---|
| Posti | 10 € | 10 € |
Maksu: Kortilla, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Tuotekoodi: K05497 EAN: 8056600019760
Eureka Mignon Libra -sähköinen kahvimylly valkoisena tekee vaikutuksen paitsi kauniilla muotoilullaan myös täydellisellä suorituskyvyllään. Tämä kahvimylly on hiljainen, nopea ja integroidun asteikon ansiosta täysin tarkka. Lisää
Tuotekoodi: K05497 EAN: 8056600019760
Valkoinen sähköinen hiomakone Eureka Mignon Libra
- ✔️ Hiljainen, nopea ja tehokas mylly.
- ✔️ integroitu asteikko täydellistä tarkkuutta varten
- ✔️ säädettävä käsivapaasti toimiva haarukka vivun vakauttamiseksi.
- ✔️ mikrometrinen jauhatuskarkeuden säätö.
- ✔️ ACE-järjestelmä staattista sähköä vastaan
- ✔️ helppo ja kätevä huolto
- ✔️ helppokäyttöinen kosketusnäyttö
- ✔️ Teräksiset hiomakivet

Täydellisen tarkka, hiljainen ja tehokas sähköinen kahvimylly
Eureka Mignon Libra -sähköinen kotimylly on täydellinen valinta vaativille kahvin ystäville. Integroidun asteikon avulla se mittaa kahvin määrän jo jauhamisen aikana, vähentää kahvihävikkiä ja on täysin tarkka. Vähennetyn tärinän ansiosta se on erittäin hiljainen eikä sen tarkka työ häiritse ketään.
Säädettävä , kädet vapaana oleva haarukka varmistaa vivun vakauden jauhamisprosessin aikana ja on yhteensopiva kaikkien valmistajien vipujen kanssa. ACE-järjestelmä (Anti-Clumps and Electrostaticity) estää staattisen sähkön muodost umisen ja varmistaa, ettei jauhettuun kahviin muodostu epämiellyttäviä kokkareita.
Tämän kahvimyllyn huolto on erittäin helppoa helposti saatavilla olevien osien ansiosta. Yhtä helppoa on käyttää sitä selkeän kosketusnäytön kautta, jossa voit helposti asettaa automaattisen annostelun esimerkiksi kahta kahviannosta varten. Lisäksi tyylikäs valkoinen muotoilu sopii jokaiseen kotiin.

| Väri |
|
|---|---|
| Hiomakoneen annostus | Konfiguroitavissa |
| Näyttö | Kyllä |
| Hiomakonetoiminto | Näyttö, Karkeusasetus, Ajastin pysäyttää |
| Suppilon tilavuus (g) | 300 |
| Materiaali | Ruostumaton teräs, Muovi |
| Hiomakivien materiaali | Teräs |
| Hiomakone sopii | Toimistot, Kotitaloudet |
| Jännite | 230V |
| Kierrosten määrä minuutissa | 1350 |
| Käyttää | Etusivu |
| Virrankulutus (W) | 310 |
| Valmistelua varten | Espresso |
| Jauhamisnopeus | 1,4 - 1,8 g/s |
| Kahvimyllyn etiketti | Italian, Standard |
| Hiontakivien muoto | Litteä |
| Tyyppi | Sähköinen |
| Hiomakivien koko (mm) | 55 mm |
| Korkeus (cm) | 43 |
| Leveys (cm) | 12 |
| Syvyys (cm) | 19 |
| Väri |
|
|---|---|
| Hiomakoneen annostus | Konfiguroitavissa |
| Näyttö | Kyllä |
| Hiomakonetoiminto | Näyttö, Karkeusasetus, Ajastin pysäyttää |
| Suppilon tilavuus (g) | 300 |
| Materiaali | Ruostumaton teräs, Muovi |
| Hiomakivien materiaali | Teräs |
| Hiomakone sopii | Toimistot, Kotitaloudet |
| Jännite | 230V |
| Kierrosten määrä minuutissa | 1350 |
| Käyttää | Etusivu |
| Virrankulutus (W) | 310 |
| Valmistelua varten | Espresso |
| Jauhamisnopeus | 1,4 - 1,8 g/s |
| Kahvimyllyn etiketti | Italian, Standard |
| Hiontakivien muoto | Litteä |
| Tyyppi | Sähköinen |
| Hiomakivien koko (mm) | 55 mm |
| Korkeus (cm) | 43 |
| Leveys (cm) | 12 |
| Syvyys (cm) | 19 |

Suuri testi sähköhiomakoneiden hiomalaadusta
Miten jauhatuksen laatu voi vaihdella sähköisissä kahvimyllyissä? Selvitä esimerkiksi saksalaisten Mahlkönig- ja Graef-myllyjen väliset erot tai se, miten suosittu Mignon-mylly pärjää laadun suhteen.

Eureka: 100 vuotta kahvimyllyjä, nyt myös kahvinkeittimiä.
Ne ovat perinteisiä kahvimyllyjen valmistajia. Italialaiset mestarit täydentävät nyt tuotevalikoimaansa. Eureka esittelee maailmalle uudet kahvimyllynsä, jotka ovat ilo silmälle. Tutustutaanpa siis niihin.

Vuoden 2020 parhaat hiomakoneet
Edellisessä artikkelissa käsittelimme vuoden 2020 parhaita kahvinkeittimiä, mutta paraskaan espressokone ei valmistaisi hyvää espressoa ilman laadukasta myllyä. Koska hyvin jauhettu kahvi on avain täydelliseen uuttoon, hyvä kahvimylly on kahvinkeittimen ohella jokaisen kahvilan perusta. Mitkä ovat siis vuoden 2020 parhaat myllyt?































