Nuova Simonelli MDXS roșu
Nuova Simonelli MDXS roșu
Mașina de tocat profesională Nuova Simonelli MDXS a fost supranumită de producători "Mașina de tocat silențioasă". Acesta reprezintă calitatea tipică a polizoarelor Nuova Simonelli. Când vine vorba de performanța, dimensiunea, prețul și silențiozitatea unei râșnițe de cafea, vă va fi greu să găsiți un rival. Mai mult
5 331,26 Lei excl. TVA (Deductibilitatea TVA)
DPD ![]() |
33,60 Lei | 33,60 Lei |
|---|---|---|
Cargus ![]() |
37,60 Lei | 37,60 Lei |
Geis Pallet transport RO ![]() |
1120 Lei | 1120 Lei |
Plata: Revolut, Card, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Codul produsului: K06324
Mașina de tocat profesională Nuova Simonelli MDXS a fost supranumită de producători "Mașina de tocat silențioasă". Acesta reprezintă calitatea tipică a polizoarelor Nuova Simonelli. Când vine vorba de performanța, dimensiunea, prețul și silențiozitatea unei râșnițe de cafea, vă va fi greu să găsiți un rival. Mai mult
Codul produsului: K06324
Polizor profesional Nuova Simonelli MDXS
- ✓ Mașină electrică de măcinat espresso pentru întreprinderi mici și mijlocii
- ✓ pentru cafenele, restaurante, hoteluri
- ✓ dozare programabilă a măcinării
- ✓ pietre de măcinare din oțel de 65 mm
- ✓ sistem anti-șoc și anti-electrostatic
- ✓ viteza de măcinare de aproximativ 2-2,5 g / s
- ✓ Afișaj cu ecran tactil de 2 ,8"
- ✓ măcinare foarte silențioasă cu tehnologia "Silent-block"
- ✓ reglarea micrometrică a fineții de măcinare
- ✓ pentru operațiuni mai solicitante în versiunea Nuova Simonelli MDJ

Moară silențioasă pentru cafenele Nuova Simonelli MDXS
Profesioniștii italieni și brandul italian de tehnologie tradițională de cafea Nuova Simonelli a "educat" mii de barista de renume mondial pe produsele sale. Ce apreciază cel mai mult profesioniștii la mașina de măcinat MDXS? În primul rând, este fiabilitatea, care la Nuova Simonelli este aproape sinonimă cu marca. Ușurința de utilizare, accelerarea procesului de preparare a cafelei, măcinarea plăcută și silențioasă și atenția la detalii.
Râșnița macină la o viteză de 2 g/s. Pietrele de măcinat din oțel inoxidabil cu un diametru de 65 mm sunt așezate perfect pentru a evita inexactitățile de măcinare. În schimb, râșnița MDXS excelează în menținerea stabilității și consistenței cafelei măcinate. Un buton de reglare de lângă buncărul de măcinare este utilizat pentru a selecta în mod convenabil finețea măcinării, iar reglajul în sine este micrometric. Astfel, barista dispune de condițiile perfecte pentru a crea un espresso excelent.

MDXS Nuova Simonelli este mașina de măcinat a profesioniștilor
Construcția solidă din oțel a râșniței asigură durabilitatea acesteia. Noul tub dozator din oțel este detașabil și ușor de curățat. Datorită sistemului antișocuri, râșnița macină întotdeauna un lot consistent și previne electricitatea statică, ușurând munca barista și reducând cantitatea de cafea reziduală.
O măcinare rapidă și de calitate constantă înseamnă mai multă grijă pentru barista în alte aspecte ale preparării espresso-ului. Moara este, de asemenea, foarte ușor de curățat și de întreținut. Pe lângă profesioniștii experimentați, mașina de măcinat poate ajuta și barista începători, prin operarea sa simplă prin intermediul ecranului tactil intuitiv.

| culoare |
|
|---|---|
| Dozarea râșniței | Configurabil |
| afișare | Atingeți |
| Funcția de râșniță | Displej, setarea grosimii, Časovač-Stopky |
| Capacitate buncăr (g) | 1600 |
| Material | metal, plastic |
| Material din pietre de șlefuit | Oțel |
| polizor potrivit pentru | birou, Cafeneaua, Espresso bar, Restaurant, Hotel, Patiserie |
| Voltaj | 230V |
| numărul de rotații pe minut | 900 |
| Utilizare | Profesional |
| Consumul de energie (W) | 400 |
| pentru pregătire | Espresso |
| Viteza de macinare | 2-2,5 g/s |
| Eticheta masinii de rasnita de cafea | Italian, Calitate, Premium |
| Forma pietrelor de șlefuit | Ploché |
| Tip | Electric |
| Dimensiunea pietrei de șlefuit (mm) | 65 mm |
| Înălţime (cm) | 60 |
| Lăţime (cm) | 21 |
| Adâncime (cm) | 29 |
| culoare |
|
|---|---|
| Dozarea râșniței | Configurabil |
| afișare | Atingeți |
| Funcția de râșniță | Displej, setarea grosimii, Časovač-Stopky |
| Capacitate buncăr (g) | 1600 |
| Material | metal, plastic |
| Material din pietre de șlefuit | Oțel |
| polizor potrivit pentru | birou, Cafeneaua, Espresso bar, Restaurant, Hotel, Patiserie |
| Voltaj | 230V |
| numărul de rotații pe minut | 900 |
| Utilizare | Profesional |
| Consumul de energie (W) | 400 |
| pentru pregătire | Espresso |
| Viteza de macinare | 2-2,5 g/s |
| Eticheta masinii de rasnita de cafea | Italian, Calitate, Premium |
| Forma pietrelor de șlefuit | Ploché |
| Tip | Electric |
| Dimensiunea pietrei de șlefuit (mm) | 65 mm |
| Înălţime (cm) | 60 |
| Lăţime (cm) | 21 |
| Adâncime (cm) | 29 |





























