Chemex - ikona čistého kávového umění. ☕

Nevídaný design, kombinace skla a dřeva, Chemex opravdu zaujme na první pohled. Byl vytvořen v roce 1941 a dodnes si zachoval svůj ikonický vzhled přesýpacích hodin. Díky Chemexu si můžete připravit filtrovanou kávu plnou čisté vůně a chuti bez náznaku hořkosti.
 
Ikonická nádoba ve tvaru přesýpacích hodin s dřevěným Límcem a koženou šňůrou je Chemex. Jedná se o stylovou filtrovanou kávu, která jistě zaujme každého návštěvníka. V kávovaru Chemex si můžete připravit kávu i čaj. A pokud se oba na chvíli nudíte, použijte Chemex jako stylovou vázu na kytici. Nezapomeňte, že pro kávovar Chemex vždy potřebujete filtrační papíry, proto se ujistěte, že máte doma dostatečnou zásobu.
 
Chemex byl vynalezen v roce 1941 slavným chemikem a vynálezcem Dr. Peterem Schlumbohmem PhD. Schlumbohm vytvořil unikátní nádobu ve tvaru přesýpacích hodin z borosilikátového skla. Přidal dřevěný límec s koženou šňůrou a zrodila se ikonická nádoba na vaření kávy. Od roku 1980 je to rodinný podnik se sídlem v západním Massachusetts. Vyrábí kávovary Chemex, filtrační papíry, příslušenství Chemex a ručně foukané konvice.
 
Ikonická konvice Chemex se nezměnila již 70 let a pravděpodobně si zachová svůj vzhled i v příštích letech. Jeho vizuální elegance mu vynesla místo ve stálé sbírce newyorského Corning Museum of Glass. Chemex byl také vybrán Illinois Institute of technology jako jeden ze 100 nejlépe navržených produktů své doby. Jen málo produktů v tomto století se může rovnat tak dokonalé kombinaci designu a funkce jako Chemex.
 
Posláním společnosti Chemex je poskytovat špičkové zařízení na vaření kávy. S kávovarem Chemex můžete připravit dokonalou kávu, která je čistá, aromatická, vyvážená a bez hořkosti. Chemex je milován lidmi po celém světě a neustále získává nové zákazníky. Možná je to také proto, že Chemex můžete použít jako stylovou vázu u vás doma. Vlastníte kávovar Chemex, co se vám na něm líbí? Na našem blogu jsme pro vás připravili jednoduchého průvodce přípravou kávy v kávovaru Chemex.