ORGANIC Ayurveda puhdas | Yrttitee - Pakkaus: 50 g
ORGANIC Ayurveda puhdas | Yrttitee - Pakkaus: 50 g
Hemmottele itseäsi kupilla luomu Ayurveda-yrttiteetä - Ayurveda Pure. Huolella valittu sekoitus kanelia, inkivääriä, mustapippuria, neilikkaa ja kardemummaa tuo harmoniaa, rentoutumista ja miellyttävän hyvinvoinnin tunnetta. Lisää
5,26 € ilman alv. (ALV-vähennys) Hinta 0,24 € kupillisesta loistavaa teetä
Posti ![]() |
12.9 € | 12.9 € |
|---|---|---|
DPD ![]() |
27.4 € | 27.4 € |
DHL Express ![]() |
81.6 € | 81.6 € |
Maksu: Kortilla, Google Pay, Apple Pay, PayPal
Paketti: 50 g 0,12 €/g Tuotekoodi: K07110
Hemmottele itseäsi kupilla luomu Ayurveda-yrttiteetä - Ayurveda Pure. Huolella valittu sekoitus kanelia, inkivääriä, mustapippuria, neilikkaa ja kardemummaa tuo harmoniaa, rentoutumista ja miellyttävän hyvinvoinnin tunnetta. Lisää
Paketti: 50 g 0,12 €/g Tuotekoodi: K07110
BIO Ayurvedic irtotee huolellisesti valituista yrteistä
- ✔️ Tuhatvuotisesta ayurveda-filosofiasta inspiroituneena
- ✔️ Luomulaatuinen irtotee
- ✔️Kofeiiniton , ihanteellinen rentoutumiseen ja sisäiseen harmoniaan
- ✔️ erottuva mausteinen maku ja tuoksu
- ✔️ Edistää rentoutumista , rauhallisuutta ja meditaatiota
- ✔️suositeltu veden lämpötila: 100 °C
- ✔️ Haudutusaika: 7-10 minuuttia

Luomu Ayurvedic tee tasapainottaa kehoa ja mieltä
Hemmottele itseäsi hetken rauhan luomu, kofeiiniton Ayurvedic tee, joka tuo harmoniaa kehon ja sielun . Rikkaan mausteisen aromin ja hieman supistavan maun ansiosta se on ihanteellinen kumppani rentoutumiseen mihin aikaan päivästä tahansa.
Löysä muoto säilyttää täyden tehon huolellisesti valituista yrteistä , jotka perustuvat perinteisiin Ayurvedic-resepteihin . Ayurveda Pure on täydellinen valinta niille, jotka etsivät luonnollista polkua rentoutumiseen , meditaatioon ja sisäiseen tasapainoon . Sertifioidun luomulaatunsa ja nollakofeiinipitoisuutensa ansiosta tee sopii päivittäiseen juomiseen.
Ayurvedic-teen valmistus
Ayurvedic-teen valmistaminen on erittäin helppoa, kaada se vain 100 °C: seen vedellä, liota 7-10 minuuttia ja nauti sitten rauhoittavan teen miellyttävästä aromaattisesta mausta.

Ayurvedic-teen ravintoarvot
100 ml teetä* sisältää keskimäärin
| Energia-arvo: | 2 kJ / 1 kcal |
| Rasvat: | < 0,1 g |
| – josta tyydyttyneitä rasvahappoja: | < 0,1 g |
| Hiilihydraatit: | < 0,1 g |
| Sokerit: | < 0,1 g |
| Proteiini: | < 0,1 g |
| Suolaa: | < 0,01 g |
* perustuu infuusioon, joka on valmistettu 3 g:sta teetä 200 ml:aan vettä
Varastointi
Varastoi kuivassa paikassa.
Valmistaja
GreenplantationCom sro Hradisko 467 Luhačovice 76326 Tšekki ALV-numero: CZ17944759 I.C.: 17944759
Ayurvedic-teen koostumus
Irtonainen yrttitee – inkivääri, kanelitankoja, Ceylonin kaneli, mustapippuri, neilikka, kardemumma.

| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Yrtti |
| Maku | Täysi |
| Lomake | Fragmentaarinen |
| Kofeiinipitoisuus | Kofeiiniton |
| Liuotusaika | Pitkä (5-10 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Korkea (90-100 °C) |
| Suositeltu annos | 15-20 g/l |
| Aromiteet | Mausteinen |
| Sertifiointi | BIO |
|---|---|
| Eräänlainen tee | Yrtti |
| Maku | Täysi |
| Lomake | Fragmentaarinen |
| Kofeiinipitoisuus | Kofeiiniton |
| Liuotusaika | Pitkä (5-10 minuuttia) |
| Veden lämpötila | Korkea (90-100 °C) |
| Suositeltu annos | 15-20 g/l |
| Aromiteet | Mausteinen |



























