Blog

Škola espressa 2. – Káva

Škola espressa 2. – Káva

V druhej časti Espresso školy sa budem stručne zaoberať kávou ako surovinou pre výrobu espressa a urobíme si aj jeden pokus. Ak vás tematika kávy zaujíma hlbšie, pozrite si predchádzajúce videá o pražení kávy, zelenej káve a tiež hráme sa so zelenou kávou. Príjemnú zábavu.


Škola espressa 3. – Extrahácia

Škola espressa 3. – Extrahácia

V tretej časti espresso školy si espresso aj spravíme. Nezabudnite dodržať podmienky z predchádzajúcich častí. Tak do toho. Budem rád keď sa o vaše skúsenosti so mnou podelíte.


Škola espressa 4.1 – Pokus o napenenie mlieka na základe 4. časti

Škola espressa 4.1 – Pokus o napenenie mlieka na základe 4. časti

Na základe Peťových rád z 4. časti nášho seriálu som sa pokúsil speniť mlieko. Prax robí človeka majstrom. Takže mlieko pením vo dne a v noci a ide mi to lepšie a lepšie. Teoretický základ veľa pomôže. Nezabudnite, že základom dobrého espressa je aj dobrá káva. Napríklad tá naša. K pozeraniu videa prajem príjemnú zábavu.


Espresso škola 4. – Napeňovanie mlieka

Espresso škola 4. – Napeňovanie mlieka

Som v eufóriách. Je veľa spôsobov ako merať úspešnosť blogu/stránky. Stará škola tvrdí počet návštevníkov, nová škola počet stálych návštevníkov a karma článkov, web 2.0 fanatici tvrdia, že je to počet ľudí na Twitteri a Facebooku. Môže byť. Pre mňa je to skupina šialencov okolo projektu. Naozajstních fanatikov. A ja takých fanatikov mám. Šialených na toľko, že obetujú svoj voľný čas, aby pridali vedomosti a schopnosti.
Takže video o napeňovaní mlieka nám spravil profesionálny barista Peter Ondrejka. On nie je len šialene dobrým baristom, ale aj skutočným kávovým fanatikom. Slovensko! Tu je moja predpoveď. Nová hviezda kávového sveta má prvé officiálne vystúpenie tu u nás na blogu Green Plantation káva. Prajem príjemnú zábavu.


Espresso škola 5. – Všetky kroky spolu

Espresso škola 5. – Všetky kroky spolu

V predchádzajúcich častiach seriálu som popísal jednotlivé kroky prípravy espressa. Na základe vašich otázok som zistil, že buď nemáte čas na pozerianie všetkých častí, alebo jednotlivým častiam chýba niečo, čo by tieto kroky dalo dokopy. Tak som sa rozhodol, pre ďalšie video kde jednotlivé kroky zopakujem znova. Ak máte záujem o prodrobnejší popis týchto krokov, pozrite si naše predchádzajúce videá. Týmto videom chcem uzavrieť Espresso školu.


Zakladáme kávovú farmu 2. – Stav po mesiaci

Zakladáme kávovú farmu 2. – Stav po mesiaci

Ježiiiiiš! Ja som na tento článok úplne zabudol. Video je dávno hotové a aj publikovené na našom youtube kanáli a facebooku ( aj preto je dobré s ak nám pridať KLIK SEM ? ) . No zabudol som pridať video o sem na blog.


Espresso Tip – Bikinový portafilter sexy spoločník pre kávový orgazmus

Espresso Tip – Bikinový portafilter sexy spoločník pre kávový orgazmus

Už dlhšiu dobu túžim po tzv. „naked portafilter“ teda „nahým portafilterom“. Jedná sa o portafilter s odrezaným spodkom. Okrem toho, že je te krásna show, nahý portafilter vám vie veľa prezradiť o vašom espresse, vrátane chýb. Na môj Lelit stojí takáto „hračka“ asi 60USD plus poštovné, čo považujem za , jemne povedané, zdieranie.


Kávu vychutnávame, nie chlasceme!

Kávu vychutnávame, nie chlasceme!

Osobenma vytrasie ak vidím ľudí hltať alebo exovať kávu. Viem si pedstaviť. že pri určitých pačmagách® to inak nejde, ale keď si kúpite dobrú kávu tak si ju aj vychutnajte. Toto video vám ukáže základný princíp vychutnávania kávy. Video „in ingliš“ od Sweet Marias

Další